Welcome! Anonymous

Graffiti - sztuka, a może wandalizm?

"Because these walls don't lie, lie, no"

Moderatorzy: Hax, Kondzik

Re: Graffiti - sztuka, a może wandalizm?

Postprzez Alien » 28 lut 2010, 19:13

Widziałem świetne rysunki na OFC. Chętnie bym sobie wrzutę na ścianę zamówił.
Kosmitą jestem i nic co obce nie jest mi obce.

Who's that riding in the sun?
Who's the man with the itchy gun?
Who's the man who kills for fun?
Psycho Dad, Psycho Dad, Psycho Dad.
Alien
Moderator

Postprzez TowUe » 04 mar 2010, 01:26

A nie OCF? :P

Wedlug mnie to wyglada tak, ze kazdy writer ma taka sama zajawe na to co robi, jak kazdy raper, bboy, dj, producent czy ktokolwiek inny.
Mowicie, ze hanbia kulture przez to, ze maluja w miejscach publicznych... gowno prawda ;) Kazdy chce, zeby jego dzielo zobaczylo jak najwiecej osob i kazdy chce pokazac, ze jesli nie mozna czegos osiagnac to jest sie taka osoba, ktora wlasnie to osiagnac moze. Na przykladzie rapera.. nagrasz plytke to chcesz zeby ja zobaczylo jak najwiecej osob... masz do pomocy patronaty, ziomkow, komunikatory, przedewszystkim... internet. A writer co ma? On ma sciany, na ktorych przekazuje to co chce, a w miejscach publicznych pokazuje, ze zdolal zrobic cos czego inni nie zdolali zrobic, a ponad to zobaczy to duzo ludzi i writer bedzie bardziej respektowany wsrod innych.
Wandalizm? Moze.. wedlug niektorych. Sztuka? Bez watpienia!
Ale jednak jest to i to i to... Writerzy sa narazeni na wielkie przypaly ze strony mundurowych, wiem, bo sam mialem lipe z tym.
Pomyslcie... jesli writer, ktory jest bardzo 'znany' na miescie itp, ma bardzo duzo wrzutow, nagle zostanie zlapany, a wszystkie prace zostana mu przypisane... nawet nie wyobrazacie sobie jaka kare mozna za to poniesc.
Mnie wycenili na 89,000 pln .. za same tagi ;)
Grafitti to cos dla ludzi, ktorzy naprawde dzialaja z dobra strategia... powiedzialbym nawet, ze jest to podobne do handlu narkotykami. Ty dajesz cos dla ludzi, ale jak cie zlapia na goracym uczynku to masz ujebane.

Peace!
www.myspace.com/wadziurtk
TowUe
Początkujący
Początkujący

Propsy: 3

Postprzez Alien » 04 mar 2010, 23:09

OCF, literówka :)
Kosmitą jestem i nic co obce nie jest mi obce.

Who's that riding in the sun?
Who's the man with the itchy gun?
Who's the man who kills for fun?
Psycho Dad, Psycho Dad, Psycho Dad.
Alien
Moderator

Postprzez Toxic » 09 mar 2010, 19:24

...
Ostatnio edytowany przez Toxic, 12 mar 2010, 20:33, edytowano w sumie 1 raz
"musisz być skromny i zwykły, jak wszyscy
to syndrom Polski, wybij się wyżej a cię chwycą za kostki"
Toxic
Początkujący
Początkujący

Propsy: 2

Postprzez tadziu_wiertarka » 09 mar 2010, 20:02

Toxic napisał(a):Graffiti powinno być sztuką. Powinno - bo przecież gdzie tylko nie spojrzeć widać dzieła pseudo-graficiarzy.
Zachowują się jak psy, które zaznaczają swój teren podniesieniem nogi i osikaniem muru, czy czegoś tam jeszcze, tak samo wandale i beztalencia w jednym. Sztuką nie nazwę napisu na murze czarnym spray'em bazgrane na szybko, krzywo i często nieczytelne.

Bez przesady. Do prawdziwego graffiti jestem jestem na TAK. Do czegoś udającego graffiti - NIE !

do prawdziwego graffiti czyli jakiego ? mógłbyś rozwinąć swoją myśl toksyczny kolego ? i co masz na myśli pisząc pseudo-graficiarzy ?

Maxior napisał(a):i sztuka i wandalizm. niestety ale wielu graficiarzy niepotrzebnie oszpecaja ta kulture poprzez malowanie w miejscach publicznych

oszpecają, czyli co robią towarzyszu maksiu ?
tadziu_wiertarka
Początkujący
Początkujący

Postprzez mlodybiedron » 18 maja 2010, 21:17

prosta definicja, nie-graficiarze mają z tym problem. 'graffiti jest wtedy kiedy piszesz swoje imię. możesz potrzebować szybkich throw-upów, sreber do tego, a może dawać Ci satysfakcje siedzienie cały dzień pod ścianą nad jednym legalem'. poza tym ' nie wiem czy ktokolwiek malowałby pociągi gdyby były legalne ' , to samo ze ścianami. to jest niewątpliwie wandalizm.
Obrazek
mlodybiedron
Początkujący
Początkujący

Postprzez Pomyłka » 14 lip 2010, 00:00

a co sądzicie o czymś takim http://www.twojaera.pl/artykul,391,arty ... ndy,3.html Niby nie jest to grafiti, ale wydaje mi się, że sama technika rospylania czegoś już jest dość podobna, chociaż efekty są zupełnie inne.
Pomyłka
Początkujący
Początkujący

Postprzez pini » 31 sie 2010, 19:56

zdecydowanie sztuka, popieram roznego rodzaju projekty typu muralia we Wroclawiu, ktore po prostu upiekszaja miasta!! niestety wandali wypisujacych 4 litery, czesto z bledem ortograficznych sie nie pozbedziemy...
przyjzycie sie tez blizej projektowi pokolenie, jesli jeszcze nie widzieliscie tego nigdzie.
pini
Początkujący
Początkujący

Postprzez jaCoOne » 27 lis 2011, 19:56

http://sunshineofficial.com/revamp/imag ... /daim3.jpg

jeśli dla Ciebie to wandalizm, spoko - Twoje zdanie, dla mnie jest to sztuka.
Mimo wszystko, wolę patrzeć na pomalowane mury i pociągi, niż żeby to było ponure i bez życia. I nie chodzi mi tu o zwykłe "jp" i tego typu "sztukę", wiemy wszyscy o co chodzi.
jaCoOne
Początkujący
Początkujący

Postprzez Ariel4ZO » 28 lis 2011, 09:57

Dla mnie sztuka, ale w miejscach do tego przeznaczonych "rapday'e, streetballe," tego rodzaju imprezy, w przeciwnym wypadku wandalizm.. no niestety.
Ariel4ZO
Początkujący
Początkujący

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Graffiti