Welcome! Anonymous

Graffiti - sztuka, a może wandalizm?

"Because these walls don't lie, lie, no"

Moderatorzy: Hax, Kondzik

Re: Graffiti - sztuka, a może wandalizm?

Postprzez siemafokus » 28 lis 2011, 18:11

spoleczenstwo nie zawsze jest na takie cos otwarte, ale to przez bazgroły wypisywane przez niektorych. duzo ludzi chce probowac swoich sil na murach, no ale nie kazdemu wychodzi i potem sa efekty. no a jak ktos ma talent to naprawde moze to genialnie wygladac.
siemafokus
Początkujący
Początkujący

Postprzez zajawka_kipi » 03 gru 2011, 18:37

http://demotywatory.pl/543097/Nielegal---Legal dobre to jest i rzeczywiście daje do myslenia...

Graffiti jest sztuką..nie ma co ukrywać.. zamiast komentarza po prostu trzeba poogladac :

http://www.hhzone.pl/galerie/graffiti/
zajawka_kipi
Początkujący
Początkujący

Postprzez zajawka_kipi » 03 gru 2011, 18:41

Ariel4ZO napisał(a):Dla mnie sztuka, ale w miejscach do tego przeznaczonych "rapday'e, streetballe," tego rodzaju imprezy, w przeciwnym wypadku wandalizm.. no niestety.

Czyli jak ktos w nielegalnym miejscu zrobi cos co jest pod wzgledem techniki estetyki dziełem to bedzie to wandalizm? I nie mowie tu o miejscach typu koscioly,cmentarze itp ...
zajawka_kipi
Początkujący
Początkujący

Postprzez zajawka_kipi » 03 gru 2011, 18:48

Kondzik napisał(a):Temat milion razy poruszany na różnego typu forach, nie znaczy to jednak, że nie możemy go poruszyć i na tym. ;) Co uważacie na temat graffiti?

Niewątpliwie jest to sztuka, jednak wg mnie w wielu przypadkach niestety i wandalizm. Nie mówię już o wypisywaniu na murach krzywych napisów typu "CHWDP", "JPTP" czy "Bolek jest brzydki", które przez dużą część społeczeństwa mylnie uznawana jest za graffiti. Chodzi mi o zamalowywanie ścian bloków, kamienic, itp. Co prawda w jakiś sposób to upiększa okolicę, ale wg mnie sprawdza się jedynie w przypadku malowania na starych pociągach, lub jako reklama, wtedy to się na coś przydaje.

Na koniec jeszcze demotywator, który również daje sporo do myślenia: http://demotywatory.pl/543097/Nielegal---Legal

Demotywator SWIETNY.. moze niektorym da to do myslenia :)
zajawka_kipi
Początkujący
Początkujący

Postprzez kruczek » 05 gru 2011, 17:51

wg mnie to sztuka pod warunkiem ze nie jest to zwykłe hwdp albo jakis badziewny podpis tylko cos konkretneko;d i niekoniecznie musi byc to na legalu...;p
kruczek
Początkujący
Początkujący

Postprzez butterfly » 07 gru 2011, 11:47

Uwazam, ze grafiti jest swietna forma sztuki dla mlodych ludzich i kolejna mozliwoscia wyrazania siebie. W polsce nie brak bardzo zniszczonych miejsc i wstretnych garazy lub przejsc podziemnych. Jesli grefiti otoczy wszystkie te miejsca to jak najbardziej jest za :) Nawet mlodziez z problemami spolecznymi ma okazje zajac sie czyms budujacym, zamiast toczyc walki i niszczyc dobra.
butterfly
Początkujący
Początkujący

Postprzez savas » 22 sty 2012, 14:50

Graffity to np "dzieła" które wyglądaja jak obrazy na scianach a nie np HWDP JP na 100% itp . Ja w taki sposob odrózniam Graffity od Wandalizmu.
savas
Wkręca się
Wkręca się

Postprzez kasza » 13 kwi 2012, 23:03

Dla naszego pokolenia to może być sztuka, jeśli projekt jest dopracowany i pod względem estetyki i tego co ma przekazać. Czyli treść zaskakująca a nie wulgarna. Zwykle chyba tak bywa, że starsze pokolenia na myśl o tym co nowe, co przychodzi już po ich młodości, dostają drgawek. Myślę, że nasze dzieciaki to bedą przyjmować z entuzjazmem. Niezła sztuka i kropka!
kasza
Początkujący
Początkujący

Postprzez Madzia » 08 lip 2013, 10:31

Moim zdaniem graffiti to zawsze sztuka, ale nie każdą farbę na ścianie nazwałabym mianem graffiti.
Madzia
Początkujący
Początkujący

Poprzednia strona

Powrót do Graffiti