Welcome! Anonymous

Kupujecie oryginalne płyty?

"kiedy deszcz nie pada i wody coraz mniej, co mówię na to ja? - KONEWKA!"

Moderatorzy: Hax, Kondzik

Re: Kupujecie oryginalne płyty?

Postprzez Hax » 24 mar 2010, 23:17

u mnie cześć płyt jest w foli jeszcze, a dosyć duża cześć odfoliowanych nie była odsłuchiwana za często, mam je bardziej w celach kolekcjonerskich, bo dużo wygodniej jest mi słuchać mp3.
Hax
Administrator
Administrator

Propsy: 19

Postprzez lady_quas » 24 mar 2010, 23:45

Ja kupuje jak mam hajs, albo jak coś mnie bardzo zainteresuje i muszę przesłuchać/ zobaczyć/ przeczytać, ale jakoś specjalnie nie mam czasu na "digging" po sieci czy w naszych polskich sklepach (w większości to i tak strata czasu), będąc za granicą było mi dużo łatwiej, do tego dobrodziejstwa internetu i hojni znajomi, no i dziś wprawdzie coś tam na półce mam - płyty cd/dvd, książki, magazyny i gadżety związane z gatunkami, których słucham, ale mówiąc szczerze - nie czuję się z tym wszystkim jakoś specjalnie, sentymentalnie związana - są to dla mnie tylko dobra materialne, którymi mogę się dzielić, dużo płyt dostaję, dużo rozdaję, to samo jest z książkami, czy filmami, heavy rotation ;-) Mam kilka takich albumów, które chciałabym zostawić dla moich dzieci i pewnie nie oddam ich, ale to tylko kilka sztuk :-)

A to, czy ktoś chce mieć płyty na półkach, czy nie chce - sprawa indywidualna, z pewnością nie oceniam przez pryzmat ilości posiadanych albumów, choć miło, jak ktoś przynajmniej raz spróbował zainwestować w chociażby jeden cd-box.
A mad rhyme, for mad times, that's what's up! Like James Brown I'm sayin it loud, am I loud enough?
lady_quas
Ogarnia
Ogarnia

Propsy: 22

Postprzez gtttt » 25 mar 2010, 14:16

Moje oryginałki są bardzo rzadko odtwarzane. Wolę słuchać mp3, bo jak wiadomo samemu można sobie ustawić tracklistę i nie trzeba co chwilę wkładać/wykładać CD'ków z odtwarzacza. Oryginały słucham raczej w samochodze, chociaż i tak wolę sam wypalić sobie płytkę i pomieszać utwory więc dla mnie oryginały to raczej sprawa kolekcjonerska :)
Sprzedam: Pezet - Muzyka Poważna, pierwsze wydanie UŻYWANA
Sprzedam: O.S.T.R. INSTRUMENTALS/Tylko dla dorosłych NOWA W FOLII
Kaff-L: Czarna Krew: NOWA

http://allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=17321934
gtttt
Ogarnia
Ogarnia

Propsy: 38

Postprzez Szczegut » 25 mar 2010, 15:22

Mam kilka oryginałów, nie za dużo - prawie żadnego nie używam do odsłuchiwania bo większość tych płyt mam zrzuconych na PC. Ogólnie nie kupuję płyt ponieważ nie stać mnie na to, aczkolwiek staram się wyłożyć hajs na coś czym strasznie się zajaram albo na co długo czekałem. Jak będę kiedyś bogaty to będę kupował płyty :P
Szczegut
Wkręca się
Wkręca się

Propsy: 1

Postprzez Sprzedawca Marzeń » 25 mar 2010, 22:57

gtttt napisał(a): Wolę słuchać mp3, bo jak wiadomo samemu można sobie ustawić tracklistę i nie trzeba co chwilę wkładać/wykładać CD'ków z odtwarzacza.

Jak ktoś ma kiepski odsłuch, to faktycznie mp3 jest dużo bardziej wygodne. Ja wole słuchać z CD, bo mam brzmienie na full-wypasie. A to jest dla mnie mega ważna sprawa.
/dtc
Sprzedawca Marzeń
Wkręca się
Wkręca się

Propsy: 2

Postprzez tomek » 25 mar 2010, 23:10

ja mam nawet dobry sprzęt i nie odczuwam żadnej różnicy między mp3 a audio...
tomek
Początkujący
Początkujący

Postprzez Wutez » 27 mar 2010, 00:37

Staram się kupić oryginał jeśli wiem, że jest godny uwagi i szanuję tego artystę. Przed kupnem słucham tylko singli i kilka tracków po razie by mieć ogólne rozeznanie co jest na krążku. Tak było np. z "Witam Was w Rzeczywistości", z którego znałem tylko 2 kawałki przed zakupem a sam CD bardzo mnie zaskoczył.

Dobrze jest mieć oryginał, bo papierowej książeczki nie zastąpi nawet najlepszy skan.
Wutez
Początkujący
Początkujący

Postprzez hhtpgs » 01 sie 2011, 17:35

Kupuję, jednak przed zakupem, przesłuchuję czy warto. Czasami pewniak, którego się wyczekuje jest słaby :(
hhtpgs
Początkujący
Początkujący

Postprzez Koval » 01 sie 2011, 22:21

Kupuję polskie rap płyty od niedawna, jest to naprawdę spoko opcja, można potem podbić do rapera po autograf na oryginalne książeczce z płyty :)
fajna sprawa.
' kciuk w górę TEJ, to moja druga ksywa,
pokochaj życie tak jak Mafia Syntetyczna! '
Koval
Wkręca się
Wkręca się

Propsy: 3

Postprzez Czacha » 03 sie 2011, 12:42

Staram się, ale często kiepsko z hajsem ;P
Jest jedna rzecz dla której warto życ HIP HOP!
Czacha
Początkujący
Początkujący

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Hydepark