Welcome! Anonymous

Matura

"kiedy deszcz nie pada i wody coraz mniej, co mówię na to ja? - KONEWKA!"

Moderatorzy: Hax, Kondzik

Matura

Postprzez rymas » 08 maja 2010, 10:25

Jak tam maturka pisemna? Ktos w tym roku zdawal? ;) Ja w sumie ogarnalem matma podstawowa latwiutka, gozej bylo z rozszerzona ale tez nie bylo tragicznie, pierwsze zadania cztery mozna bylo spokojnie ogarnac, reszta tak sobie, niektore zaporowe ale jestem opytmista bo kazde zadanie chociaz troche ruszylem. Co do polskiego to mozna bylo na lajcie lac wode, bez problemu. A angielski podstawowy tez dosyc latwy, rozszerzony troche gorzej, ale sluchanka nie byla zla, jak i tematy na wypracowanie, chyba najgorsze byly teksty na zrozumienie, dosyc zaawansowane ale sens dalo sie wyczuc.
wiesz jak jest zajawka mam moc jak trotyl
jeden lubi browar. drugi jak mu śmierdzą stopy.

[Artykuł] Dobry rap to punk rock, nie ma go w radio
[Recenzja] Keith Murray – The Most Beautifullest Thing in This World
rymas
Ogarnia
Ogarnia

Propsy: 9

Re: Matura

Postprzez Szczegut » 08 maja 2010, 11:47

Ja mam jeszcze rok do matury, majza podstawowa nie była zbyt wymagająca, języki też - chociaż rozszerzone już solidniejszy pułap. Polaka nie sprawdzałem nawet, czekam na fizykę bo jestem niezwykle ciekaw jaka będzie w tym roku ;)
Szczegut
Wkręca się
Wkręca się

Propsy: 1

Postprzez eldoes » 08 maja 2010, 20:09

No ja orłem z matmy nie jestem, ale tę podstawę ogarnąłem jakoś. Polski to tam pryszcz, bo z niego dobry jestem - to na luzie. W piątek pisałem rozszerzony WOS - był łatwy, ale podstawa była dojebana. Przede mną jeszcze niemiecki (pisemny i ustny), historia i ustny polski, ale będzie dobrze ;)
eldoes
Wkręca się
Wkręca się

Propsy: 2

Postprzez hajsmaker » 09 maja 2010, 11:28

rymas napisał(a):Jak tam maturka pisemna? Ktos w tym roku zdawal? ;) Ja w sumie ogarnalem matma podstawowa latwiutka, gozej bylo z rozszerzona ale tez nie bylo tragicznie, pierwsze zadania cztery mozna bylo spokojnie ogarnac, reszta tak sobie, niektore zaporowe ale jestem opytmista bo kazde zadanie chociaz troche ruszylem. Co do polskiego to mozna bylo na lajcie lac wode, bez problemu. A angielski podstawowy tez dosyc latwy, rozszerzony troche gorzej, ale sluchanka nie byla zla, jak i tematy na wypracowanie, chyba najgorsze byly teksty na zrozumienie, dosyc zaawansowane ale sens dalo sie wyczuc.

Tak samo z matma mialem.
A z rozszerzenia z anglika licze na minimum 80% :) latwa w sumie byla. Tylko nie rozumiem jak ta niewidoma dziewczynka mogla byc rowniez glucha, skoro jest jak byk napisane, ze ta nauczycielka jej przeliterowywała slowka. Na onecie zaznacyli, ze nie widziala oraz nie slyszala :/
hajsmaker
Wkręca się
Wkręca się

Postprzez alice23 » 18 wrz 2011, 12:29

Kto z was pisze w tym roku mature?? ;D ...
alice23
Ogarnia
Ogarnia

Propsy: 7

Postprzez mario1447 » 18 wrz 2011, 12:46

No ja. Rozkminiam teraz nad tematem prezentacji ;/
mario1447
Ogarnia
Ogarnia

Postprzez Kondzik » 18 wrz 2011, 13:11

Ja też piszę w tym roku, ale jeszcze nawet nie przejrzałem listy tematów. :D
Kondzik
Moderator

Propsy: 23

Postprzez mario1447 » 18 wrz 2011, 13:20

Teoretycznie jest czas do końca września ale moja polonistka strasznie sra żarem i kazała nam wybrać tematy do zeszłego poniedziałku. Póki co się odrobinę spóźniam ;)

Coś dodatkowego piszecie? Ja zamierzam zdawać geografię, WOS i historię.
mario1447
Ogarnia
Ogarnia

Postprzez alice23 » 18 wrz 2011, 20:00

Kurcze ja też mam problem z tym tematem na ustny z polskiego ;/ zastanawiam się między tematami nr 102,
132, 133 ...
a co do dodatkowych to mam zamiar pisać polski na rozszerzeniu i WOS chyba też odważę się na rozszerzenie ;)
jeszcze się zobaczy
alice23
Ogarnia
Ogarnia

Postprzez mario1447 » 24 wrz 2011, 16:44

Szczerze powiedziawszy to numerki mi nic nie mówią bo na wydruku jaki dostaliśmy od naszej nauczycielki ich nawet bodajże nie było ;P Albo nie dała nam wszystkiego albo miała inaczej ponumerowane...
Ja nadal nie mogę się zdecydować które wybrać:
"Współczesna poezja śpiewana. Scharakteryzuj twórczość najciekawszych, Twoim zdaniem, artystów (np. Wysocki, Okudżawa, Długosz, Kaczmarski, Grechuta, Gintrowski)"
"Dan Brown wobec Kościoła Katolickiego. Omów problem na podstawie wybranych utworów amerykańskiego twórcy."
"Zapożyczenia we współczesnej polszczyźnie. Omów problem i przedstaw zasadność stosowania zapożyczeń z języka angielskiego."
"Między sztuką a wandalizmem. Sens i język graffiti. Omów temat na wybranych przykładach."
Myślałem, że łatwiej jest dokonać takiego wyboru... niektórzy u nas w klasie to po jednym przeczytaniu tego spisu już sobie dobrali a ja się cały miesiąc męczę ;/
mario1447
Ogarnia
Ogarnia

Następna strona

Powrót do Hydepark