Welcome! Anonymous

Nadprogramowy studencie, płać

"Jego ku**a ma* senacka obietnica bez pokrycia, nie pie**ol mi o ludziach, najpierw naucz się ich życia"

Moderatorzy: Hax, Kondzik

Nadprogramowy studencie, płać

Postprzez Hax » 06 lut 2010, 23:41

Eksperci, którzy na zlecenie Ministerstwa Nauki przygotowują strategię rozwoju szkolnictwa wyższego na lata 2010 – 2020, mogą zaproponować rządowi zawieranie umów ze wszystkimi uczelniami na liczbę bezpłatnie kształconych studentów. Studenci, którzy, by się w niej nie zmieścili, musieliby płacić za naukę...

źróło: RP.pl
Hax
Administrator
Administrator

Propsy: 19

Re: Nadprogramowy studencie, płać

Postprzez lady_quas » 06 lut 2010, 23:46

a drugi kierunek od tego roku jest płatny, niezależnie od tego czy na państwowej, czy nie, czy dziennie, czy nie.. i takim oto sposobem jestem w czarnej dupie (wybaczcie) 8-)
A mad rhyme, for mad times, that's what's up! Like James Brown I'm sayin it loud, am I loud enough?
lady_quas
Ogarnia
Ogarnia

Propsy: 22

Postprzez Hax » 06 lut 2010, 23:50

lady_quas napisał(a):a drugi kierunek od tego roku jest płatny, niezależnie od tego czy na państwowej, czy nie, czy dziennie, czy nie..

2 kierunki?? - ambitnie ;)

lady_quas napisał(a):i takim oto sposobem jestem w czarnej dupie (wybaczcie) 8-)

wybaczamy ;]
Hax
Administrator
Administrator

Propsy: 19

Postprzez lady_quas » 06 lut 2010, 23:52

3 haha, znaczy sie, już nie bo.. drogo ;-)
A mad rhyme, for mad times, that's what's up! Like James Brown I'm sayin it loud, am I loud enough?
lady_quas
Ogarnia
Ogarnia

Postprzez Pietras » 07 lut 2010, 09:11

tez mialem ambitny plan na dwa kierunki, ale jak za pierwszy tez bede musial placic to nara drugi raczej.
Pietras
Moderator

Propsy: 2

Postprzez boombidi » 07 lut 2010, 09:29

ja i tak płacę, więc dla mnie bez różnicy, chociaż w czasach kiedy ogarniałem inny kierunek w systemie dziennym pewnie mógłbym się trochę zdenerwować :)

Poza tym co to za eksperci? Sam mógłbym (nie będąc ekspertem w dziedzinie szkolnictwa wyższego) uknuć tak sprytny plan - nie mamy kasy, potrzebujemy więcej = nałóżmy limity ilości studentów i wszystko załatwione, tylko teraz pytam, jak to się ma do "darmowego szkolnictwa" w Polsce? To co teraz? "Darmowe szkolnictwo" dopóki nie osiągniemy limitu, potem już płatne?

Chociaż to "darmowe szkolnictwo" to abstrakcja, bo niby studia dzienne darmowe są, ale opłat i wydatków studenci dzienni mają tyle, że równie dobrze mogliby studiować zaocznie i płacić za studia ;)
Obrazek
boombidi
Administrator
Administrator

Propsy: 2

Postprzez lady_quas » 07 lut 2010, 12:59

Ja jeden z kierunków studiuję na prywatnej, więc płatnie niby te 450/mc, ale UE ufundowała mi stypendium na całe 3 lata, więc myśle sobie, że to się nie liczy (bo to nie państwo mi zapłaciło), że mam jeszcze szanse iść na UŚ i uczyć się za friko na dziennych od października. A tu psikus...
Najbardziej irytujące jest to, że Polska trąbi o tym, że ma bardzo dużo specjalistów i wykształconych ludzi, a prawda jest taka, że jak masz ambicje, to możesz je sobie w dupe wsadzić. Ah, wyjątek jest taki, że jak masz średnią 5,0 to możesz studiować za friko gdzie tylko chcesz, ale miej tu 5,0 ogarniając 2-3 kierunki.. Paranoja jakaś :)
lady_quas
Ogarnia
Ogarnia

Postprzez Andrew » 07 lut 2010, 20:19

boombidi napisał(a):
Chociaż to "darmowe szkolnictwo" to abstrakcja, bo niby studia dzienne darmowe są, ale opłat i wydatków studenci dzienni mają tyle, że równie dobrze mogliby studiować zaocznie i płacić za studia ;)

a tam Boom, ja pamiętam tylko jak płaciłem za legitymacje i za wpisowe , jestem na drugim roku, a innych wydatków brak( jak narazie :lol: )
Andrew
Wkręca się
Wkręca się

Postprzez eN » 07 lut 2010, 20:33

W normalnych krajach studia nie są tak bezpłatne jak u nas, a jakoś taniej wychodzą >.<' Stypendia w sensownych wysokościach, czy płatne praktyki [tzn. że Tobie płacą, a nie płacisz Ty za łaskawą możliwość ich odbycia...] są raczej w zasięgu dla ambitniejszych i jakoś tak wszyscy bardziej zadowoleni.

Ale u nas darmo. Że bez pracy, na którą nie ma czasu, albo rodziców łożących na edukację często nie pociągniesz ^.^'
eN
Wkręca się
Wkręca się

Postprzez Oylka » 04 gru 2011, 12:34

U nas wszystko jest zawsze z myślą - o biednych ludziach lol...
Oylka
Początkujący
Początkujący

Powrót do Polska i świat