Welcome! Anonymous

Oldschool vs. Newschool - który i dlaczego?

Moderatorzy: Hax, Kondzik

Regulamin działu
1. W celu usprawnienia pracy na forum, prosimy o podsyłanie linków do nowo założonych tematów o konkretnych albumach na maila hax@4elementy.pl. Płyty będą sukcesywnie dodawanie do katalogu albumów, tak żeby w przyszłości móc łatwo je odnaleźć.
2. Każdy dodawany topic o konkretnej płycie, powinien zawierać okładkę, tracklistę i kilka zdań własnej opinii.

Re: Oldschool vs. Newschool - który i dlaczego?

Postprzez eldoes » 23 cze 2010, 23:38

no co do tej elektroniki w bitach to może zbyt pochopnie się wypowiedziałem, ale u nas sprawdza się to tylko w przypadku Monopolu, hehe. Za to już grime to całkiem inna sprawa. Tam mamy połamane dźwięki elektroniczne i szybki, dynamiczny rap i to w takiej formie jest mega muzą, ale tera powiedzmy zraziłbym się słysząc np taką Molestę na elektrronicznym w pytę bicie. Tak jak lady_quas mówi to kwestia gustu, ale dla mnie elektronika i rap to jak dolewanie wody do wódki :P
eldoes
Wkręca się
Wkręca się

Propsy: 2

Postprzez lady_quas » 24 cze 2010, 16:30

"Hip-hop is about innovations", jak rzekł kiedyś The Teacha i trzeba się z tym zgodzić. Osobiście, na co dzień w słuchawkach preferuję oldskulowy hip-hop (może nie ten dosłownie oldskulowy z charczącym basem i Wonder Mikiem), ale wiem, że od czasów Cryminal Minded pojawiło się mnóstwo nowych graczy na scenie i choć szanuje każdego artystę, dzięki któremu kultura hip-hopowa wyszła poza Bronx i Brooklyn, to nie mogę przecież stać w miejscu i całe życie katować tych samyc krążków. Z drugiej strony słysząc zewsząd syntetyczne disco-beaty, odechciewa się sprawdzania nowych produkcji. Weźmy na przykład takiego Kanye Westa (którego fanką nie byłam nigdy, przyznam szczerze), Kanye zrobił być może dobry album, który brzmi i ma potencjał, ale czy to jest hip-hop? Hip-hop kojarzy mi się bardziej z boom bapem, niż typkiem w śmiesznych brylach i marynarce Gucciego. Nie twierdzę, że mamy się zamykać na wszystko co nowe i tkwić w przekonaniu, że rap to tylko "street dude" w timbach i skrecze JMJ'a, a reszta to juhc nie rap, mówię o tym, że hip-hop to bity na oryginalnych samplach i PRZEDE WSZYSTKIM hip-hop to inteligentny RAP, nie autotune na wokal i światła na pysk. Wpływy "cyfrowej ery" na hip-hop są mile widziane, pod warunkiem, że otwierają przed artystami szersze pole do popisu i rozkładają przed nimi cały wachlarz nowych możliwości do tworzenia, przy czym tworząc nigdy nie zapominaj czym jest hip-hop, skąd się wziął i co reprezentował przez te wszystkie lata od momentu powstania. Be true to hip-hop :)
A mad rhyme, for mad times, that's what's up! Like James Brown I'm sayin it loud, am I loud enough?
lady_quas
Ogarnia
Ogarnia

Propsy: 22

Postprzez Szczegut » 24 cze 2010, 17:03

Oldschool - sample z winyli :D
Newschool - sample z mp3 :?
:roll:
Szczegut
Wkręca się
Wkręca się

Propsy: 1

Postprzez lady_quas » 26 cze 2010, 15:27

Szczegut napisał(a):Oldschool - sample z winyli :D
Newschool - sample z mp3 :?
:roll:

Mówisz poważnie, czy to jakaś marna prowokacja? ;-)
A mad rhyme, for mad times, that's what's up! Like James Brown I'm sayin it loud, am I loud enough?
lady_quas
Ogarnia
Ogarnia

Postprzez Szczegut » 27 cze 2010, 11:11

Niby jaka prowokacja ???
Szczegut
Wkręca się
Wkręca się

Postprzez Hax » 27 cze 2010, 12:04

chyba nie pisałeś tego poważnie :)
Hax
Administrator
Administrator

Propsy: 19

Postprzez lady_quas » 27 cze 2010, 12:40

Nie rozumiem stwierdzenia "Newschool - sample z mp3", dlatego przez chwilę pomyślałam, że to ot taki żarcik :)
lady_quas
Ogarnia
Ogarnia

Postprzez Szczegut » 27 cze 2010, 14:31

Bez prowokacji ale chyba widać że poszło to mniej więcej w takim kierunku że to z jakiego nośnika samplujesz nie ma już dla ogółu większego znaczenia :)
Szczegut
Wkręca się
Wkręca się

Postprzez lady_quas » 27 cze 2010, 14:34

Ale co ma z tym wspolnego new school?
lady_quas
Ogarnia
Ogarnia

Postprzez Pietras » 30 cze 2010, 11:38

@ lady quas
troche bez sensu ze przyznajesz racje krsowi w kwestii inowacji, a westa odrzucasz. w sumie "ticzer" zrobil to samo, co jest dla mnie autobeka jego strony. mowisz o syntetycznych disco-beatach... ile plyt westa slyszalas? :)
"hip-hop to bity na oryginalnych samplach"
wiec gdzie tu miejsce na innowacje? :)
"PRZEDE WSZYSTKIM hip-hop to inteligentny RAP, nie autotune na wokal i światła na pysk"
<3 jak pijesz znowu do westa to sprawdz jakas plyte inna niz ostatnia :)

co do spiny o sample z mp3 - idiotyzm. to byloby ograniczanie sie na sile (przeciez nie wszystko wychodzi na vinylu teraz). zreszta co sprawia ze sampel z vinyla jest lepszy niz z mp3? pewnie malo kto z was by w ogole zauwazyl roznice. ja nie slysze jej, wiec nie przeszakdza mi to.
Pietras
Moderator

Propsy: 2

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Zagraniczny