Welcome! Anonymous

Oldschool vs. Newschool - który i dlaczego?

Moderatorzy: Hax, Kondzik

Regulamin działu
1. W celu usprawnienia pracy na forum, prosimy o podsyłanie linków do nowo założonych tematów o konkretnych albumach na maila hax@4elementy.pl. Płyty będą sukcesywnie dodawanie do katalogu albumów, tak żeby w przyszłości móc łatwo je odnaleźć.
2. Każdy dodawany topic o konkretnej płycie, powinien zawierać okładkę, tracklistę i kilka zdań własnej opinii.

Oldschool vs. Newschool - który i dlaczego?

Postprzez Wutez » 27 mar 2010, 20:20

Czytając posty i topiki na tym forum zauważyłem, że większość użytkowników woli staroszkolne produkcje niż nowe, mało jest dyskusji o świeżych płytach zza oceanu.

Nie mam nic przeciwko temu, jestem natomiast ciekawy co według Was jest lepszego w trueschoolu niż w nowej szkole?

Liczę na dyskusję ;)
Wutez
Początkujący
Początkujący

Re: Oldschool vs. Newschool - który i dlaczego?

Postprzez pawlikwrk » 27 mar 2010, 22:03

Zdecydowanie główny wpływ mają bity, ja nie lubię syntetyków i mało który mi się podoba.
"Po pierwsze dla siana, drugie dla floty"

http://www.allegro.pl/show_user_auction ... id=6416888

Obrazek
pawlikwrk
Ogarnia
Ogarnia

Propsy: 15

Postprzez rymas » 10 kwi 2010, 08:35

ja tam nie rozgraniczam co jest lepsze oldschool czy newschool slucham poprostu tego co mi sie podoba a ze mam zaleglosci w amerykanskim rapie to narazie sie wglebiam w oldschool co nie znaczy ze newschool'u tez nie cenie.
wiesz jak jest zajawka mam moc jak trotyl
jeden lubi browar. drugi jak mu śmierdzą stopy.

[Artykuł] Dobry rap to punk rock, nie ma go w radio
[Recenzja] Keith Murray – The Most Beautifullest Thing in This World
rymas
Ogarnia
Ogarnia

Propsy: 9

Postprzez jaszczomp » 19 kwi 2010, 10:58

Tez sie nie ograniczam na jeden gatunek aczkolwiek crunk'u nie zniose...
Życia nie przespać, czerpać z niego jak najwięcej
By z ostatnim dzwonkiem móc pokazać czyste ręce
jaszczomp
Początkujący
Początkujący

Postprzez CZeONE » 25 kwi 2010, 08:33

Ja też dobra muzyka to dobra muzyka.
"If you can talk you can sing
If you can walk you can dance ..."
Talib Kweli
CZeONE
Początkujący
Początkujący

Postprzez Reap » 09 maja 2010, 21:55

Tak dla sprostowania - Stara szkoła rapu to jedynie tacy wykonawcy jak Sugarhill Gang, Kurtis Blow, czy Fat Boys i zakończyła się mniej więcej w 1984/85 roku. Sorry za czepliwość, ale zauważyłem, że większość osób błędnie używa tego sformułowania. :)
Dla mnie bez różnicy jest wiek produkcji, ważne jest brzmienie, jakość, czyli po prostu czy mi się podoba czy nie, nie lubię jakoś tego oddzielać czy zamykać się na jeden okres. :)
Reap
Początkujący
Początkujący

Postprzez lady_quas » 10 maja 2010, 01:16

O tym juz byl temat i raczej wiemy gdzie koncza sie ramy czasowe tych nurtow w hip hopie (zachecam do lektury watkow o tej kwestii), a w owych postach rozgraniczenie miedzy oldskulem i njuskulem dotyczy tylko hmm.. "osobistych granic", czyli wlasnego oldskulu, o ile moge to tak nazwac, tak mysle... :-)
A mad rhyme, for mad times, that's what's up! Like James Brown I'm sayin it loud, am I loud enough?
lady_quas
Ogarnia
Ogarnia

Propsy: 22

Postprzez eldoes » 10 maja 2010, 09:54

Ja tak samo mam olbrzymia niechęć do elektronicznych bitów w rapie. To po prostu nie ten klimat i tak się nie powinno kaleczyć tej muzyki - to tyle na ten temat :-)
eldoes
Wkręca się
Wkręca się

Propsy: 2

Postprzez Sprzedawca Marzeń » 10 maja 2010, 10:34

świadoma elektronika nie jest zła. Bez przesady, popatrzcie jak brzmi nowoczesna scena z Detroit.
/dtc
Sprzedawca Marzeń
Wkręca się
Wkręca się

Propsy: 2

Postprzez Reap » 10 maja 2010, 14:16

lady_quas napisał(a):O tym juz byl temat i raczej wiemy gdzie koncza sie ramy czasowe tych nurtow w hip hopie (zachecam do lektury watkow o tej kwestii), a w owych postach rozgraniczenie miedzy oldskulem i njuskulem dotyczy tylko hmm.. "osobistych granic", czyli wlasnego oldskulu, o ile moge to tak nazwac, tak mysle... :-)

Spoko, nie znam jeszcze na tyle forum. Po prostu zauważyłem, że twórca tematu totalnie pomieszał Oldschool Newschool i jeszcze wmieszał w to Trueschool :)

Co do muzyki elektronicznej - Robota profesjonalnego producenta muzyki elektronicznej i rapu niewiele się różni. Jeden i drugi tworzy muzykę z wielu elementów, różni się tylko surowiec. A w imię zasady, że "hip hop nie może, a powinien być blisko ludzi" sądzę że powinien ewoluować i nie odgradzać się od nowych nurtów. Wszystko tylko kwestia jakości, bo bity takiego Soulja Boya ciężko nazwać bitami. Są jednak zacne bity elektroniczne.
Reap
Początkujący
Początkujący

Następna strona

Powrót do Zagraniczny