Welcome! Anonymous

St.art Silesia

"Because these walls don't lie, lie, no"

Moderatorzy: Hax, Kondzik

St.art Silesia

Postprzez kamil » 30 cze 2010, 16:19

Jako że dział graffiti is dead jak hip-hop u Nasa, postanowiłem coś ruszyć. Tym bardziej, że ostatnio było mi dane być na festiwalu graffiti w Zabrzu. Teraz, szukając zdjęć natrafiłem na oficjalną stronę tejże biby i jak się okazuje, to impreza cykliczna. Ja byłem pierwszy raz, nigdy więcej o tym nie słyszałem, dlatego zapraszam do dyskusji (być może ktoś bywał w Zabrzu w poprzednich latach).

http://startsilesia.pl/

Ja się jaram. Widziałem dużo kozackich prac rodem z dawnych magazynów Ślizgu, trochę ironii na ścianach, ukrytych sensów, a także prezentacji skillsów, wszystko w bajkowej atmosferze (taki był temat festiwalu).
Ogólnie zajeżdżając tam, całość zrobiła na mnie wrażenie. Kompleks boisk i różne inne atrakcje. Zabrzanie mają gdzie spędzać aktywnie czas na co dzień, bez wątpienia. Ten weekend również mieli. A ściany robiły wrażenie jakby specjalnie wybudowanych na tą okazję (nie znam ich genezy, ale może ktoś wie coś więcej?) ;-)
kamil
Wkręca się
Wkręca się

Propsy: 5

Re: St.art Silesia

Postprzez lady_quas » 30 cze 2010, 17:45

Dobry temat, jakbym nie mieszkała na końcu świata z którego nie da się wydostać, albo miałabym znajomych którzy potrafią nie pić prowadząc, to pewnie zawitałabym w tym cudnym kolorowym miejscu, ale jestem leń, a dziś żałuję i pluję sobie w brodę, bo zjechała się masa ziomów z okolicy i zza granicy (nawet czeski multitalent Khomator nas odwiedził). Widziałam zdjęcia i przyznam, że robią wrażenie, jak będę miała chwilę, to ogarnę kilka i wrzucę, żeby pokazać jak chłopcy udekorowali nasz corny Ślonsk :).
A mad rhyme, for mad times, that's what's up! Like James Brown I'm sayin it loud, am I loud enough?
lady_quas
Ogarnia
Ogarnia

Propsy: 22

Postprzez kamil » 30 cze 2010, 20:24

lady_quas napisał(a):... jakbym nie mieszkała na końcu świata z którego nie da się wydostać, albo miałabym znajomych którzy potrafią nie pić prowadząc...

U nas nikt z kierowców nie pił, a mieliśmy wolne miejsce :-P Podejrzewam, że przejeżdżaliśmy jakoś niedaleko Ciebie :-P

lady_quas napisał(a):...a dziś żałuję i pluję sobie w brodę, bo zjechała się masa ziomów z okolicy i zza granicy (nawet czeski multitalent Khomator nas odwiedził). Widziałam zdjęcia i przyznam, że robią wrażenie, jak będę miała chwilę, to ogarnę kilka i wrzucę, żeby pokazać jak chłopcy udekorowali nasz corny Ślonsk :).

Ciesze się, że mnie popierasz ;-) Potwierdzam co mówisz i czekam na foty ;-) Na oficjalnej stronie jeszcze się nie pojawiły ;-) Myślę, że ta impreza zostanie wrzucona do wora "za rok też będę". Aż żal dupę ściska, że u mnie nie ma takich miejsc, a co się z tym wiąże - imprez. No jaram się ;-)

Edit:
Chociaż był niedawno graffiti battle, przy okazji obchodów Dni Dąbrowy Górniczej ;-) Niestety mniejszy poziom niż w Zabrzu, ale ważne, że coś rusza ;-) Miejmy nadzieję, że organizatorom się wszystko zwróciło/spodobało i że za rok także nas uraczą, być może lepszym ;-) W końcu Rzym nie od razu zbudowano, czyż nie? ;-) A kultura niech kwitnie!
kamil
Wkręca się
Wkręca się

Propsy: 5

Postprzez lady_quas » 01 lip 2010, 15:22

Popis naszych południowych sąsiadów z Czeskiej Silesii:
http://www.youtube.com/watch?v=rCL09Y-xKx8 ;-)

Obrazek
Obrazek
Obrazek

I prawdziwe arcydzieło, które nie pochodzi z St.art Silesia, ale roooobi wrażenie..
Obrazek
A mad rhyme, for mad times, that's what's up! Like James Brown I'm sayin it loud, am I loud enough?
lady_quas
Ogarnia
Ogarnia

Propsy: 22

Powrót do Graffiti