Welcome! Anonymous

Wybory 2010! Kto jest twoim faworytem? Na kogo oddasz głos?

"Jego ku**a ma* senacka obietnica bez pokrycia, nie pie**ol mi o ludziach, najpierw naucz się ich życia"

Moderatorzy: Hax, Kondzik

Re: Wybory 2010! Kto jest twoim faworytem? Na kogo oddasz gł

Postprzez Sprzedawca Marzeń » 06 lip 2010, 13:23

lady_quas napisał(a):No spoko, to teraz będziecie zapierdalać do 80tki


Tendencja do podwyższania progu wieku emerytalnego występuje w większości państw zachodnich. I bardzo dobrze ;) Przedwczesne emerytury doprowadzają do nieuzasadnionego zwiększenia wydatków socjalnych państwa. Prowadzi to do straszliwej bierności obywateli, którzy zamiast podejmować działanie, drą stare prześcieradło wypisując na nim hasła w stylu "należy się nam to, to i to" i maszerują z tym pod siedzibę rady ministrów.

Tak naprawdę trzeba nam więcej wolności gospodarczej typu najpierw zakładam firmę a do 60 dni mogę załatwiać papierkową robotę. itp. trzeba polityka, który ułatwi i uprości polskie prawo


Popieram w 100%. Uproszczenie procedur prawnych, zwiększanie konkurencyjności rynku, odejście od interwencjonizmu gospodarczego państwa i absolutna prywatyzacja może mieć jedynie wpływ na gospodarkę. Przykład - Wielka Brytania pod 15-letnimi rządami Margaret Thatcher. Dało się?

Szkoda tylko, że hasła dotyczące wolnego rynku i absolutnej prywatyzacji sektora publicznego trafiają do bardzo wąskiego grona wyborców. Większość z nich przy wyborze władzy kieruje się jedynie względami obyczajowymi, lub łapie się na marketingową przynęte zarzucaną przez sztaby wyborcze poszczególnych kandydatów. Zazwyczaj wygrywa kandydat, któremu PR zrobił najlepszy makijaż
/dtc
Avatar użytkownika
Sprzedawca Marzeń
Wkręca się
Wkręca się
 
Posty: 90
Dołączył(a): 01 mar 2010, 12:55
Lokalizacja: Zielona Góra
Propsy: 2

Re: Wybory 2010! Kto jest twoim faworytem? Na kogo oddasz gł

Postprzez lady_quas » 06 lip 2010, 13:57

Ja nie o tym, nie wyjmuj mi zdania z kontekstu Pawełku :-)
A mad rhyme, for mad times, that's what's up! Like James Brown I'm sayin it loud, am I loud enough?
Avatar użytkownika
lady_quas
Ogarnia
Ogarnia
 
Posty: 457
Dołączył(a): 02 lut 2010, 22:24
Lokalizacja: Silesia
Propsy: 22

Re: Wybory 2010! Kto jest twoim faworytem? Na kogo oddasz gł

Postprzez Pietras » 06 lip 2010, 23:20

ja chyba nie rozumiem na czym polegac by miala absolutna prywatyzacja sektora publicznego. przedszkola, podstawowki tez? i polega to na tym ze dzieciaki z biednych rodzic do szkoly nie ida? nie pojmuje na czym to mialoby polegac
Pietras
Moderator
 
Posty: 266
Dołączył(a): 24 gru 2009, 13:12
Propsy: 2

Re: Wybory 2010! Kto jest twoim faworytem? Na kogo oddasz gł

Postprzez Sprzedawca Marzeń » 07 lip 2010, 09:08

Pietras napisał(a):ja chyba nie rozumiem na czym polegac by miala absolutna prywatyzacja sektora publicznego. przedszkola, podstawowki tez? i polega to na tym ze dzieciaki z biednych rodzic do szkoly nie ida? nie pojmuje na czym to mialoby polegac


Przedszkola jak najbardziej. W Polsce istnieje już bardzo wiele przedszkoli zarządzanych przez prywatny kapitał i ich jakość znacznie odbiega od jakości placówek państwowych.

Prywatyzacja wcale nie oznacza komercjalizacji o czym niejednokrotnie mówił B.Komorowski, którego jesteś zwolennikiem ;) .

Opisze to na przykładzie wspomnianego już przedszkola: przedsiębiorca o nazwie X, z własnej inicjatywy otwiera przedszkole o nazwie Y, buduje pomieszczenia, legalizuje działalność gospodarczą i rozpoczyna działania. Dana jednostka terytorialna (na której terenie znajduje się przedszkole Y) z państwowych środków udziela przedsiębiorcy X tak zwanych subwencji, które mają służyć do realizacji celów jego placówki. Następnie między jednostką terytorialną a prywatnym przedszkolem podpisywana jest umowa, na mocy której wysokość opłat dla rodziców ma nie przekraczać poziomu opłat w innych, 'zwykłych' przedszkolach. Wysokość państwowej subwencji zależy od ilości dzieci przebywających w danym przedszkolu. Dzięki temu kierownictwo przedszkola Y stara się pozyskać jak największą ilość chętnych (na przykład poprzez zapewnienie wyższej jakości opieki niż w innych tego rodzaju placówkach).

Przy współpracy z jednostką terytorialną taka działalność staje się bardzo opłacalna, przez co prywatny przedsiębiorca X dba o swoją działalność gospodarczą, która pracuje jak normalna firma. Dyrektorem przedszkola jest więc na ogół sprawny manager-przedsiębiorca, a nie leń mianowany przez prezydenta miasta lub wójta gminy. Leń czyli urzędnik, który przeważnie pracuje na odpierdol, byle dostać wypłatę i odbębnić przykazaną robotę.

Wszystko jasne? ;)
/dtc
Avatar użytkownika
Sprzedawca Marzeń
Wkręca się
Wkręca się
 
Posty: 90
Dołączył(a): 01 mar 2010, 12:55
Lokalizacja: Zielona Góra
Propsy: 2

Re: Wybory 2010! Kto jest twoim faworytem? Na kogo oddasz gł

Postprzez Pietras » 07 lip 2010, 13:48

zwolennik to zdecydowanie za duze slowo.
wszystko jasne, dzieki wielkie.
Pietras
Moderator
 
Posty: 266
Dołączył(a): 24 gru 2009, 13:12
Propsy: 2

Poprzednia strona

Powrót do Polska i świat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość